JAK ZMIERZYĆ DRZWI?

Rozumiemy, że znalezienie odpowiedniego rozmiaru drzwi dla swoich wymagań może być nie lada wyzwaniem. Wiemy, że szukanie idealnych drzwi i skończenie z niedopasowanym rozmiarem drzwi nie jest tym, czego nikt nie chce. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak zmierzyć nowy rozmiar drzwi, aby upewnić się, że nie otrzymasz produktu, który nie jest idealny do Twojej sytuacji.

Należy pamiętać, że jeśli kupujesz drzwi zamienne, NIE mierz istniejących drzwi. Zawsze musisz opierać swoje pomiary na ramie drzwi. Jest takie powiedzenie starego rzemieślnika „zmierzyć dwa razy, raz wyciąć”, więc proszę o tym pamiętać.

Innym aspektem, o którym należy pamiętać podczas rejestrowania pomiarów drzwi, jest sposób ich otwierania. Stań przed drzwiami tak, aby otwierały się od ciebie i zwróć uwagę, czy zawiasy znajdują się po prawej czy lewej stronie drzwi. Zawiasy po lewej stronie oznaczają, że drzwi są otwarte z lewej strony, natomiast zawiasy z prawej strony oznaczają, że drzwi są otwarte z prawej strony.

Krok 1: Zmierz szerokość drzwi:

Wykonaj trzy pomiary wewnątrz ościeżnicy – ​​na górze, na środku i na dole. Najszerszy pomiar określa szerokość drzwi.

  • Użyj taśmy mierniczej, aby zrozumieć szerokość trzech obszarów ościeżnicy. Przesuń taśmę mierniczą wzdłuż szerokości ramki od lewej do prawej i zapisz te liczby.
  • Standardowe szerokości drzwi w Wielkiej Brytanii to: 24 cale/610 mm, 27 cali/686 mm, 30 cali/762 mm, 33 cale/838 mm.

Krok 2: Zmierz wysokość drzwi:

Zmierz wnętrze każdej pionowej strony ramy. Najdłuższa długość określa wymaganą wysokość. Pamiętaj, aby uwzględnić wszelkie wykładziny podłogowe.

  • Użyj taśmy mierniczej, aby określić wysokość ościeżnicy. Przeciągnij taśmę od górnego rogu do dolnego rogu z każdej strony i zapisz numer najdłuższej długości.
  • Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę, że może to być praca, w której będziesz musiał stanąć na czymś takim jak krzesło, aby osiągnąć szczyt ramy, może to być pomysł, aby upewnić się, że członek rodziny lub przyjaciel pomaga ci, gdy je wykonujesz pomiary.
  • Standardowa wysokość drzwi w Wielkiej Brytanii to najczęściej 6’6”/1981 mm, ale niektóre mogą również wynosić 2040 mm.

 

Krok 3: Zmierz grubość drzwi:

Jeśli chcesz kupić drzwi zastępcze i zachować te same ramy, będziesz musiał powtórzyć grubość drzwi, więc pamiętaj, aby wykonać również ten pomiar.

  • Użyj taśmy mierniczej, aby poznać grubość istniejących drzwi. Poprowadź taśmę mierniczą wzdłuż krawędzi drzwi i zanotuj pomiar grubości.
  • Należy również zmierzyć wręb w ościeżnicy, gdzie drzwi leżą po zamknięciu.
  • Rejestracja obu pomiarów powinna być zbliżona i pasować do jednej ze standardowych grubości drzwi w Wielkiej Brytanii: 35 mm jest najbardziej powszechna, ale niektóre drzwi mogą mieć również 40 mm. NB. Grubość 45mm zwykle odnosi się do drzwi przeciwpożarowych.

Aby uzyskać bardziej szczegółowy podział najpopularniejszych rozmiarów drzwi, przeczytaj nasze wyjaśnienie dotyczące standardowych rozmiarów drzwi. Jeśli mają Państwo niestandardowe wymagania dotyczące wymiarów drzwi, prosimy o kontakt , ponieważ niektóre z naszych asortymentów mogą być wykonane na zamówienie.